2021-09-13

Czym kierować się wybierając męskie wody perfumowane?

Męskie wody perfumowane to Twój konik? Lubisz dobrze pachnieć? Zależy Ci na tym, by Twój zapach unosił się, długo po tym, jak opuścisz pomieszczenie? Chcesz podarować wyjątkowej osobie wodę perfumowaną o wyjątkowej oraz niestandardowej woni? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na chociaż jedno z wyżej wymienionych pytań, świetnie się składa. Specjalnie z myślą o osobach takich jak Ty postanowiliśmy stworzyć ten krótki tekst, z którego dowiesz się wszystkiego na temat doboru idealnych perfum. Jeśli zatem jesteś zainteresowany tym tematem i chcesz dowiedzieć się więcej, nie czekaj ani chwili dłużej i już teraz przejdź do dalszej lektury, a z pewnością nie będziesz żałować.

Co warto wiedzieć o męskich zapachach?

Choć używanie wody perfumowanej jest raczej popularnym sposobem na zapewnienie sobie świeżości oraz ciekawego zapachu, nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, na czym polega złożoność intensywności danych produktów. Czytając skład konkretnego zapachu, można natknąć się na frazę ,,nuta głowy, serca lub bazy". Dla przeciętnego konsumenta są to pojęcia niejasne, dlatego postaramy się je przybliżyć. Perfumy dla niej i dla niego mają nieco inny charakter poszczególnych nut. W damskich dominują akcenty kwiatowe, w męskich drzewne, czasem przyprawowe i korzenne. Jak wybrać te najlepsze?

Męskie wody perfumowane – nuty zapachowe

Zacznijmy zatem od nuty głowy, czyli kompozycji silnych składników zapachowych, które jako pierwsze docierają do zmysłu węchu. Nuta głowy ma ogromne znaczenie głównie w trakcie podejmowania decyzji o zakupie danych perfum. To, co warto o niej wiedzieć to fakt, że ulatnia się ona po stosunkowo krótkim czasie (w zależności od stężenia olejków może trwać to kilkanaście minut lub nawet pół godziny).

Po tym, jak nuta głowy przestanie być odczuwalna lub jej działanie znacznie osłabnie, można wyczuć kolejną nutę – serca. W tym przypadku mamy do czynienia głównie z połączeniem aromatów dwóch pozostałych nut. Zapachy, które są najczęściej wyczuwalne w tej fazie to charakterystyczne kwiatowe aromaty. W przypadku męskich perfum warto jednak zwrócić uwagę na to, czy w tej nucie znajdują się mocne zapachy czerpiące inspirację z natury. Doskonałym składnikiem podkreślającym męskość oraz niezależność jest piżmo, a także drzewo sandałowe. Perfumy stworzone na podstawie wyżej wymienionych składników, często są określane jako kadzidlane, dzikie, a nawet typowo drapieżne.

Nuta bazy, która często jest również nazywana nutą głębi, uwalnia się dopiero po około 20 minutach. To właśnie nuta bazy ma największy wpływ na cały charakter perfum. W zależności od jakości produktu nuta bazy może utrzymywać się od kilku do nawet kilkunastu godzin. Jeśli zatem męskie wody perfumowane, które masz w planach kupić, mają być dla Ciebie, zapach znajdujący się w nucie bazy powinien być przez Ciebie lubiany, ponieważ to właśnie on będzie towarzyszył Ci przez większość dnia.

Gdzie można znaleźć dobre męskie wody perfumowane?

Jeśli zależy Ci na tym, by Twój zapach wyróżniał się trwałością oraz doskonałą jakością, postaw na sprawdzonego perfumerie stacjonarne bądź internetowe, ponieważ to właśnie tu znajdziesz męskie wody perfumowane. Robiąc zakupy w takim miejscu, możesz mieć pewność co do tego, że zapach będzie utrzymywał się na Tobie długo oraz zachwyci wszystkich znajdujących się w Twoim towarzystwie.


Zobacz także