2021-08-18

Kosmetyki naturalne – Polskie marki które zdobyły popularność

Coraz większą popularnością cieszą się wśród konsumentów kosmetyki naturalne – polskie marki są zaś jednym z głównych ich producentów w Europie.

Kosmetyki naturalne - polskie marki i ich charakterystyka

Od kilkunastu lat, że polskie marki kosmetyczne w niczym nie ustępują zagranicznym. Kosmetyki krajowych producentów cechują się naturalnym składem, innowacyjnymi formułami i niezwykłą skutecznością. Rynek kosmetyczny w Polsce jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się w Europie. Wiele polskich marek kosmetycznych używa zagranicznych nazw. Wynika to z faktu, że jeszcze kilkanaście lat temu produkty z „zachodu” były bardziej pożądane niż produkty wytwarzane w Polsce.

Przy opracowywaniu kosmetyków pielęgnacyjnych wykorzystuje się unikalne formuły, które oprócz naturalnych składników zawierają wiórki diamentowe lub bursztynowe, błoto torfowe, kwas szikimowy i inne nowości. Ponadto wśród składników jest wiele, których nie można znaleźć u producentów kosmetyków w innych krajach. Szczególną uwagę należy zwrócić na profesjonalne preparaty przeznaczone do odmładzania. Charakterystyczną cechą polskich produktów jest ich niższa cena, zwłaszcza w porównaniu do kosmetyków z Niemiec czy Francji. Jednocześnie jakością nie odbiegają od swoich zagranicznych odpowiedników. Z tego powodu polskie kosmetyki są niezwykle cenione w Ameryce Południowej - zwłaszcza w Meksyku, a także w Turcji czy na rynkach wschodnich.

Najbardziej znani producenci

Wśród producentów kosmetyków naturalnych należy wyróżnić markę – Bielenda. Firma stale opracowuje nowe, wysokiej jakości produkty oparte na naturalnych składnikach. Innowacyjne podejście pozwala zastosować w produkcji jak najwięcej z naturalnych składników. Marka sygnuje ponad 400 produktów, wśród których znajdują się te do użytku domowego, jak i profesjonalne, stosowane w ośrodkach SPA. Wśród popularnych serii firmy należy wyróżnić:

  • Rose Care z kwasem hialuronowym dla intensywnego nawilżenia. Olejek z dzikiej róży nadaje produktom wspaniały i delikatny aromat.
  • Botanic SPA wyróżnia się bogatym składem, który zawiera skuteczne składniki aktywne.
  • Węgiel Carbo Detox oczyszcza, nawilża, odżywia i detoksykuje.
  • Vegan Friendly zawiera beta-karoten i tłuszcze roślinne, które odnawiają, nawilżają i koją skórę.

Nie mniej popularne wśród kosmetyków tej marki są peelingi, maski (krem, alginian, hydrożel), serum, produkty do makijażu, a także TOPP Lifting.

Kolejną firmą jest Annabelle Minerals. Marka wypromowana przez byłą prawniczkę, która sama w młodości miała kłopoty z nadwrażliwą skórą, specjalizuje się w produktach przeznaczonych właśnie do pielęgnacji problematycznej skóry. W ofercie znajdziemy pudry, korektory, a także podkłady i cienie do powiek. Wszystkie kosmetyki bazują jedynie na naturalnych składnikach. Podobną filozofią może pochwalić się inna – stosunkowo młoda firma z Polski – Yope. Marka sygnuje przede wszystkim balsamy oraz kremy do rąk, ale znana jest też z produkcji naturalnych środków czyszczących.

Pat & Rub także produkuje jedynie kosmetyki naturalne – polskie marki według uznanych światowych standardów uznają za takie, tylko produkty wolne od produktów ropopochodnych, siarczanów i parabenów. Produkty marki zawierają naturalne składniki przy minimalnym przetworzeniu. Oczywiście firma nie testuje produktów na zwierzętach.

Zobacz także